هیچ مواد ضدعفونی کننده‌ای به جایگاه‌های سوخت نمی‌دهند

اسدالله قلی زاده در گفت‌وگو با ایلنا، با بیان اینکه طبق اعلام وزارت بهداشت، جایگاه‌های سوخت یکی از مراکز اصلی شیوع ویروس کرونا عنوان شده است، اظهار داشت: ما چندین بار به وزارت بهداشت برای در اختیار قرار دادن دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی کننده نامه فرستادیم و حتی حضوری مراجعه کردیم اما تاکنون ترتیب اثر داده نشده است.

وی افزود: جایگاه‌ها یکی از مراکز اصلی انتقال ویروس هستند و باید به تمامی امکانات بهداشتی مورد نیاز تجهیز شوند اما فعلا هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

رئیس انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فرآورده‌های نفتی سراسر کشور گفت: فعلا از میزان ابتلای کارگران جایگاه‌ها به کرونا اطلاعاتی در دست نیست اما تعدادی از کارگران از ترس و یا بیماری زمینه‌ای در محل کار خود حاضر نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه استانداری، فرمانداری و وزارت بهداشت تا این لحظه هیچ کمکی به جایگاه داران برای رعایت ایمنی نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: جایگاه‌ها یکی از مراکز اصلی ارائه خدمات عمومی هستند و تعداد مراجعه کننده به این مراکز بسیار بالا است ولی هیچ ترتیب اثری از سوی مراجع مربوطه برای رعایت بهداشت و پیشگیری از شیوع بیماری از جایگاه‌ها صورت نگرفته است.

قلی زاده یادآور شد: هر محلول ضدعفونی کننده در جایگاه فقط برای ۱.۵ ساعت کاربرد دارد و دوباره باید نسبت به ضد عفونی اقدام شود، بنابراین میزان زیادی مواد باید مصرف شود که ما امکان تهیه این حجم مواد شوینده را نداریم و مسئولین مربوطه هم همکاری نمی‌کنند.

در ذیل نامه رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فرآورده‌های نفتی سراسر کشور به دکتر نمکی، وزیر بهداشت، جهت دریافت اقلام بهداشتی مشاهده می‌شود.

نمکی