رئیس صنف جایگاهداران کشور در گفت‌‎وگو با ایلنا:

ئیس صنف جایگاهداران کشور در گفت‌‎وگو با ایلنا:

عدالت در بازگشت به مدار جایگاه‌ها رعایت شود/ برخی پمپ‌بنزین‌ها ۳۰ درصد نازل فعال دارند

عدالت در بازگشت به مدار جایگاه‌ها رعایت شود/ برخی پمپ‌بنزین‌ها 30 درصد نازل فعال دارند

رئیس صنف جایگاهداران کشور گفت: ما هیچ جایگاه دورافتاده‌ای نداریم و همه مردم در همه مناطق ایران، از روستاها تا کلان‌شهر باید به جایگاه سوخت نزدیک به خود دسترسی پیداکنند

اسدالله قلیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با بیان اینکه در بازگرداندن جایگاه‌ها به مدار باید عدالت رعایت شود و جایگاه‌ها و مردم در همه نقاط باید خدمات بگیرند، اظهار داشت: ما هیچ جایگاه دورافتاده‌ای نداریم و همه مردم در همه مناطق ایران، از روستاها تا کلان‌شهر باید به جایگاه سوخت نزدیک به خود دسترسی پیداکنند و کسی حق ندارد مردم یا جایگاه را درجه‌بندی کند.

وی ادامه داد: اتفاقا در چنین شرایطی ابتدا اولویت باید با مناطق کم‌برخوردار باشد نه اینکه بیش از ۵۰۰ جایگاه را دور افتاده بنامند. شرعا و قانونا باید چنین شود و ما منتقد چنین اظهارنظرهایی از مسئولان هستیم.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فراورده‌های نفتی کشور گفت: از روز وقوع بحران بیش از ۴۰۰۰ جایگاه‌دار و ۷۰۰۰۰ پرسنل این جایگاه‌ها شبانه‌روزی در تلاشند و بدون تلاش آنها بحران مدیریت نمی‌شد، پس انتظار می‌‌رود همه جایگاههای سوخت در هر نقطه‌ای از کشورمان به مدار توزیع برگردند و مردم به ویژه مناطق کم‌برخوردار بتوانند به راحتی سوخت‌گیری کنند.

وی تاکید کرد: باید سریع‌تر به مراحل بعد کنترل بحران برسیم و در آماری که اعلام می‌شود تعداد جایگاه‌های برگشت به مدار توزیع سوخت آزاد ملاک هست، اما مهم‌تر از آن تعداد نازل‌های هر جایگاه است، چرا که مثلا در برخی جایگاه‌ها ۳۰ درصد نازل‌ها فعال است، برای اینکه از این شرایط خارج شویم جایگاه‌داران با تمام توان در حال کمک به تکنسین‌های فنی پالایش و پخش هستند تا سامانه هوشمند سوخت و تمام نازل‌ها فعال شوند.

ایرانبنزینشبانه روزیجایگاه سوختپالایش و پخشبحران مدیریت