افزایش حق العمل جایگاه داران سوخت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای علی ربیعی در حاشیه جلسه هیات دولت درباره مصوبات امروز دولت گفت: مدت‌ها بود که جایگاه داران درخواست داشتند دریافتی آن‌ها افزایش پیدا کند و از دستمزد خود ناراضی بودند؛ بیش از یک سال انجمن صنفی جایگاه داران این مطالبه را داشت.
وی افزود: در جلسه امروز دولت تصویب شد که از ابتدای سال ۹۹ حق العمل فروش هر لیتر بنزین را ۱۲۵۰ ریال و همچنین نفت گاز را ۷۰۰ ریال تعیین کنند و این افزایش در درآمد جایگاه داران تاثیر خواهد داشت.
اقای ربیعی گفت: نحوه تامین حق العمل سوخت در جایگاه‌ها از محل منابع دولتی است که به هیچ وجه تاثیری بر قیمت بنزین و گازوییل نخواهد داشت و افزایش قیمت به مصرف کننده سوخت تحمیل نمی‌شود و از منابع دولتی و سازمان برنامه و بودجه و هدفمندی تامین میشود.
سخنگوی دولت همچنین خبری هم برای عشایر استان اردبیل و دشت مغان داشت و افزود: در جلسه امروز دولت یک درخواست دیرین عشایر کشور در استان اردبیل و منطقه دشت مغان بررسی و تصویب شد و این موضوع چند سال محل منازعه بود و آن‌ها نگران بودند.
آقای ربیعی گفت: افرادی به صورت عرفی در زمین‌های منطقه دشت مغان کار می‌کردند و زمین‌های آن منطقه، مشمول خصوصی سازی شده بود و نگرانی‌هایی داشتند این موضوع در کمیسیون‌های تخصصی و حقوقی دولت بررسی و نهایی شد.
وی تصریح کرد: دولت تصمیم گرفت که ۴هزار و ۲۶۲ هکتار از اراضی شرکت کشت و صنعت دامپروری دشت مغان را از املاک شرکت تفکیک و به وزارت جهاد کشاورزی منتقل کند تا این اراضی به عشایر و بهره برداران عرفی منطقه با همکاری استانداری اردبیل واگذار شود.
سخنگوی دولت درباره گاز رایگان هم گفت: این بحث مطرح شده است، اما هنوز به جمع بندی نرسیده ایم.